Ogłoszenia

Ogłoszenia 23 stycznia 2022 wyświetleń: 198

III Niedziela zwykła – 23 stycznia 2022 r.

III Niedziela zwykła – 23 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś trzecia niedziela zwykła, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8).

2. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek św. Franciszka Salezego; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, odpust w kościele św. Pawła w Sandomierzu; w środę świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek św. Tomasza z Akwinu.

3. We wtorek, 25 stycznia, w liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła zakończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

5. W przyszłą niedzielę wypada Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy w intencji wspólnot zakonnych i o nowe powołania zakonne.

6. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz pozostała prasa katolicka wystawiona na stoliku przy kropielnicy.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa na najbliższy tydzień.

utworzono : 2022-01-23
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: