Ogłoszenia

Ogłoszenia 20 stycznia 2024 wyświetleń: 119

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 r.

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

1. Dziękujemy ks. kan. Wojciechowi Kani – Dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa naszej Diecezji, za wygłoszone Słowo Boże i pomoc w obsłużeniu liturgii dzisiejszej niedzieli.

2. Dziś trzecia niedziela zwykła, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Gorąco zachęcamy, aby księga Pisma Świętego nie była jedynie wystrojem półki z książkami w naszym domu, ale była głosem żywego Boga w naszym życiu.

3. W liturgii, w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Franciszka Salezego, we czwartek święto Nawrócenia Św. Pawła Ap., w piątek św. bpów Tymoteusza i Tytusa

4. Zapraszamy na spotkania formacyjne do salki parafialnej:

- ministranci – wtorek godz. 18.00

- kandydaci do bierzmowania z klas 8 – środa godz.18.15

- kandydaci do bierzmowania z klas 7 – piątek godz. 18.00

5. Zapraszamy na wydarzenia kościoła sandomierskiego:

- Modlitwy za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli – Koćmierzów, środa godz. 18.30;

- Wieczór Uwielbienia – kościół Podwyższenia Krzyża Św. – sobota, godz.18.00

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia, przy bocznym wyjściu z kościoła  są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

7. Caritas Diecezji Sandomierskiej wraz z Oddziałem działającym w naszej parafii informuje, że rozpoczął się nabór na pomoc żywieniową dla osób w trudniejszej sytuacji finansowej. Dlatego zachęcamy osoby, których dochody miesięczne nie przekraczają kwoty: 1 823,60 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1 410,00 zł w przypadku osoby w rodzinie, o zgłaszanie się do Ośrodków Pomocy Społecznej oraz do Caritas. Prosimy również o zainteresowanie się osobami żyjącymi w sąsiedztwie i zgłoszenie ich do naszego Zespołu Caritas tak, by pomoc mogła trafić do najbardziej potrzebujących.

8. W najbliższym czasie planowane są prace przy modernizacji ogrzewania w katedrze oraz prace naprawcze podestu przez ołtarzem głównym. W związku z tym, w dniach prowadzonych prac, wejście boczne do bazyliki będzie zamknięte. W tych dniach prosimy o korzystanie z wejścia tylnego.

9. Dzisiejsza taca, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe oraz pokrycie kosztów ogrzewania i oświetlenia bazyliki.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2024-01-20
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: