Ogłoszenia

Ogłoszenia 4 marca 2023 wyświetleń: 141

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek w Koćmierzowie o godz. 15.30; w katedrze o godz. 17.00, oraz na Gorzkie żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 16.30. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej sprawowanej 8 marca o godz. 17.00 we Włostowie pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza z racji rozpoczynającego się jubileuszu 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka.

3 Najbliższa Droga Krzyżowa Stacyjna sprawowana będzie w najbliższy piątek w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Ap. o godz. 17.00.

4. Zapraszamy do kaplicy w Koćmierzowie na modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w środę o godz.18.30.

5. W najbliższą niedzielę, 12 marca parafie dekanatu sandomierskiego poprowadzą nocne czuwanie przed wizerunkiem MB Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd będzie możliwy z przystanku autobusowego na ulicy Mickiewicza, naprzeciw wejścia do kościoła seminaryjnego św. Michała o godz. 15.00, natomiast powrót po zakończonej Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy jasnogórskiej o godz. 24.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy u stóp Jasnogórskiej Królowej Polski. Koszt wyjazdu 60 zł. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

6. Przypominamy o trwającym kursie przedmałżeńskim, który odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu w budynku plebani Księży Pallotynów o godz. 15.00.

7. Informujemy, że jedynie do 12 marca można zgłaszać się ze skierowaniami z Ośrodka Pomocy Społecznej w celu przystąpienia do programu żywieniowego dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

8. Do nabycia są baranki wielkanocne z białej czekolady. Minimalna ofiara to zaledwie 8 zł/szt. Całkowity dochód z tej formy jałmużny wielkopostnej przeznaczony będzie na dzieła miłosierdzia organizowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej – w tym na organizację kolonii wakacyjnych dla dzieci z terenów dotkniętych działaniami wojennymi w Ukrainie. W przyszłą niedzielę baranki będą rozprowadzać członkowie parafialnego oddziału Caritas. Można je nabywać także w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

9. Związek małżeński w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć Mateusz Ogorzałek – z par. katedralnej, oraz Joanna Guja – z par. Najświętszej Rodziny w Zakopanem; oraz Paweł Stelmach z par. św. Jana Chrzciciela w Radomyślu n. Sanem oraz Magdalena Kutyła z par. katedralnej. Narzeczonych polecamy Waszym modlitwom, a gdyby ktoś wiedział o ewentualnych przeszkodach zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.  

10. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.

11. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na wsparcie dla misjonarzy w prowadzeniu dzieła głoszenia Ewangelii w najdalszych zakątkach świata. Za każde wsparcie, to materialne jak i duchowe, z serca dziękujemy.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i obfitego Bożego błogosławieństwa w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

utworzono : 2023-03-04
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne