Ogłoszenia

Ogłoszenia 14 marca 2022 wyświetleń: 160

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu, w sobotę 19 marca, przeżywać będziemy Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.30.

2. Przeżywamy dzień wizytacji kanonicznej. Biskup Ordynariusz spotyka się z wiernymi naszej parafii, a o godz. 12.00 odprawi uroczystą Mszę Świętą.

3. Dzisiaj jeszcze Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16.30, a następnie Msza Święta.

4. W przyszły piątek o godz. 17.00 stacyjna droga krzyżowa w parafii Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata (Pallotyni). O tej samej godzinie będzie także droga krzyżowa w katedrze. W kaplicy w Koćmierzowie droga krzyżowa o godz. 15.30 i po niej Msza Święta.

5. W związku z tym, że czas nagli a sytuacja na Ukrainie staje się coraz bardziej dramatyczna, proboszczowie jednogłośnie postanowili zakupić najpotrzebniejsze produkty, by je wysłać możliwie najszybciej. Dekanat sandomierski zakupił i wysyła paletę konserw mięsnych. Zebrane w międzyczasie produkty od was, o których mowa w przeczytanym komunikacie, będą systematycznie selekcjonowane i przygotowane do transportu dla najbardziej potrzebujących. Ze względów proceduralnych prosimy, aby w miarę możliwości, zamiast kupować po jednym opakowaniu różnych produktów, kupować i dostarczać możliwie całe zgrzewki pojedynczych produktów. Chodzi tutaj o czas, tak by transport trafiał najszybciej jak to tylko możliwe do potrzebujących. Ale każdy, nawet najmniejszy gest dobroci i solidarności, jest na wagę złota i chylimy czoła za waszą otwartość i hojność. Dary można zawozić bezpośrednio do Caritasu lub też przynosić je do katedry a my będziemy dokonywać wstępnej selekcji oraz pakowania, i dostarczać do punktu Caritas.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Za złożone ofiary składamy z serca płynące podziękowania.

7. Wszystkim życzymy pokoju w sercu i niezachwianej ufności wypływającej z wiary w Boże Miłosierdzie.

utworzono : 2022-03-14
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: