Ogłoszenia

Ogłoszenia 4 grudnia 2021 wyświetleń: 259

II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek wsp. Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła; w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze święte sprawować będziemy w Katedrze o godz. 7.00, 9.00 i 17.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 nabożeństwo do MB Brzemiennej.

2. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się uroczyste zawierzenie Panu Jezusowi przez ręce Maryi osób przygotowujących się przez 33-dniowe rekolekcje. Wydarzenie to poprzedzi Triduum. Zapraszamy na nie wszystkich parafian w ramach Rekolekcji Adwentowych. Triduum rozpoczniemy dzisiaj Mszą świętą o godz. 17.30. Plan Triduum zamieszczony jest w gablocie.

3. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie sprawowane w Katedrze w dni powszednie o godz. 6.30. W Koćmierzowie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 7.00. Zapraszamy na tę drogę przygotowania serca na nadchodzącego Pana Jezusa wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież.

4. Ministrantów zapraszamy w środę, na godz. 17.30, na liturgię Mszy Świętej.

5. Dzisiaj przed naszym kościołem w godz. 8.40-12.00 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów Szkoły Katolickiej im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na leczenie pięciomiesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa, cierpiącej na SMA (Rdzeniowego Zaniku Mięśni).

6. Trwa akcja charytatywna Paczuszka dla maluszka. To bożonarodzeniowa akcja, do której od ośmiu lat w świątecznej atmosferze zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka i tych, które już urodziły. W czasie akcji zbierane są artykuły higieniczne, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Przygotowane dary należy zostawić pod symboliczną choinką, która znajduje się w Szkole Katolickiej im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu. Akcja trwa do 20 grudnia.

7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę 12 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 otrzymają poświęcone łańcuszki z medalikami.

8. W ferie zimowe organizowane jest zimowisko dla dzieci i ich opiekunów, które odbędzie się w dniach 17-20 stycznia w Zakopanem. Więcej informacji nt. wyjazdu można uzyskać u ks. Grzegorza.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. artykuł pt. o obchodach 100. rocznicy powstania Legionu Maryi. W „Niedzieli” natomiast przeczytamy artykuły o mediach, a przede wszystkim o 30. rocznicy powstania rozgłośni Radio Maryja.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli.

aktualizowano: 2021-12-11
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: