Ogłoszenia

Ogłoszenia 9 grudnia 2023 wyświetleń: 205

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Łucji. Jest to również kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego przez władze komunistyczne – zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i za ofiary reżimów XX wieku. We czwartek św. Jana od Krzyża.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają łańcuszki z medalikami. Natomiast po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami.

3. Zapraszamy na Msze Święte roratnie, które oprawiamy w Katedrze od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, natomiast  w Koćmierzowie w czwartki  i piątki o godz. 7.00.

4. Zachęćmy również nasze dzieci i młodzież i umożliwmy im przyjazd do kościoła. Prosimy o  przygotowanie serduszek z imieniem i nazwiskiem, gdyż wzorem poprzednich lat po każdej Mszy Świętej losujemy figurkę Matki Bożej.

5. Zapraszamy na spotkania formacyjne:

Ministranci – wtorek godz. 18.00

Kandydaci do bierzmowania z klas 8 – środa 18.15

Kandydaci na ministrantów – piątek 16.30

6. Zapraszamy również wydarzenia z życia kościoła sandomierskiego:

Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na Mszę Św. i konferencję – par. św. Józefa we wtorek o godz.19.00

Nabożeństwo za Ojczyznę w kaplicy w Koćmierzowie w środę o godz. 18.30.

Wykład otwarty z filozofii – parafia św. Józefa w sobotę o godz. 16.00

7. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy o wsparciu modlitewnym naszych braci i sióstr, a w pomoc materialną możemy włączyć się przez zbiórkę do puszek po każdej Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę, 3 miesiąca, tacę przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania w katedrze.

9. Przypominamy, że opłatki i świece wigilijne można nabyć po każdej Mszy Świętej niedzielnej przy kropielnicy, a w pozostałe dni w zakrystii i w punkcie informacyjnym. Ofiary, jak każdego roku, składamy na cele charytatywne, które realizowane są za pośrednictwem Caritas. Koszt świec: 12 zł mała, 25 zł duża.

10. W przyszłą niedzielę, koledzy i koleżanki z klasy 6 Szkoły Podstawowej w Zawierzbiu, przeprowadzą wraz z rodzicami zbiórkę dla swojej koleżanki Julki, która od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Julka, aby mogła samodzielnie funkcjonować, wychodzić na zewnątrz czy uczęszczać do szkoły, potrzebuje specjalnej platformy, której koszt znacznie przekracza możliwości jej rodziców. Aby otworzyć Julce drzwi na świat potrzeba jeszcze 38 tyś.zł. W akcję włączyła się również młodzież z Katolickiej Szkoły im. Królowej Jadwigi w Sandomierzu oraz wiele innych osób o wielkim sercu. W przyszłą niedzielę każdy z nas będzie mógł okazać swoje serce i pomóc otworzyć drzwi na świat dla naszej małej parafianki z Koćmierzowa.

utworzono : 2023-12-09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: