Ogłoszenia

Ogłoszenia 5 grudnia 2020 wyświetleń: 111

II Niedziela Adwentu - 06.12.2020

 Ogłoszenia parafialne

1. „Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy”.

2. W tym tygodniu w liturgii wypada w poniedziałek - wspomnienie św. Ambroże go i we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołom prześladowanym na Wschodzie. Wspieramy te Kościoły modlitwą i ofiarą. We wtorek – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. o godz. 17.30 zostaną poświęcone i wręczone dzieciom I Komunijnym medaliki.

4. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w I Parafialnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie nagrania kolędy lub pastorałki wraz z Kartą zgłoszenia na adres: konkurskatedra@gmail.com

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Prosimy o nadsyłanie nagrań do 20 grudnia 2020 r. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablocie.

5. Codziennie – oprócz niedziel, Roraty – Msza św. o NMP o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.10 – Godzinki o NMP. W kaplicy w Koćmierzowie roraty w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 19.00.

6. Caritas kolejny raz organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcja ta realizowana jest w naszej parafii poprzez rozprowadzanie świec wigilijnych. Można je naby w zakrystii. 

7..Opłatki na wigilijny stół można otrzymać w zakrystii, przez cały Adwent.

8. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego, religijnego przeżycia adwentu.

 

 

aktualizowano: 2020-12-06
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:00; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne