Ogłoszenia

Ogłoszenia 6 marca 2022 wyświetleń: 229

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Dzisiejsza niedziela kończy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. dr. Adamowi Kopciowi za podjęty trud głoszenia Bożego Słowa i pomoc w wejściu w czas wielkopostnej wędrówki. Dzisiaj jeszcze Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16.30, a następnie Msza Święta i zakończenie Rekolekcji.

2. W przyszły piątek o godz. 17.00 w bazylice katedralnej przeżywać będziemy Stacyjną Drogę Krzyżową dla mieszkańców Sandomierza. W Koćmierzowie Droga Krzyżowa o godz. 16.00, następnie Msza Święta.

3. W przyszłą niedzielę, tj. 13 marca, w naszej parafii przeprowadzona zostanie wizytacja kanoniczna. Jest to przewidziane prawem kanonicznym spotkanie Księdza Biskupa z poszczególnymi parafiami w diecezji.

Biskup Ordynariusz rozpocznie je od spotkania z kapłanami posługującymi w parafii, później wg porządku:

Godz. 10.10 spotkanie z Radą Parafialną,

Godz. 11.00 spotkanie w Kaplicy w Koćmierzowie

Godz. 11.30 prezentacja grup działających przy parafii

Godz. 12.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu każdej wspólnoty parafialnej.

4. W związku z Drogą Krzyżową Stacyjną dla Sandomierza i wizytacją kanoniczną proszę Radę Duszpasterską i Radę Parafialną na spotkanie w środę po Mszy Świętej wieczornej.

5. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Sandomierskiej zaprasza na Mszę Świętą 8 marca na godz. 19.00 w kościele św. Józefa w Sandomierzu. Także w kościele św. Józefa rozpoczyna działalność Akademia Biblijna. Szczegóły tych wydarzeń umieszczone są na plakatach w gablocie parafialnej.

6. Nasza Diecezja w ostatnich dniach przyjęła i nadal przyjmuje sporą ilość uchodźców z Ukrainy. W dużej mierze są to dzieci z różnych ośrodków pomocowych Ukrainy. Dlatego potrzebne jest konkretne wsparcie w postaci żywności długoterminowej (mąka, cukier, margaryny, oleje, konserwy itp.) oraz środków sanitarnych. Dary przynosimy do katedry codziennie w godz. 10-18 (przy zakrystii).

7. Na potrzeby pokrycia kosztów ogrzewania w katedrze zebraliśmy: taca inwestycyjna 1885,30 i taca z ubiegłej niedzieli 1620.50. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

9. Wszystkim życzymy pokoju w sercu i niezachwianej ufności wypływającej z wiary w Boże Miłosierdzie.

aktualizowano: 2022-03-06
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: