Ogłoszenia

Ogłoszenia 25 lutego 2023 wyświetleń: 290

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. W godnym przeżyciu tego świętego czasu z pomocą przychodzą nabożeństwa pokutne Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W piątki zapraszamy na Drogi Krzyżowe: w Koćmierzowie godz. 15.30; w katedrze – Stacyjna Droga Krzyżowa dla mieszkańców Sandomierza – o godz. 17.00.

2. Na Gorzkie żale zapraszamy w niedziele o godz. 16.30.

3. W środę zapraszamy do kaplicy w Koćmierzowie na modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Msza Święta i nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych: Strochcice i Andruszkowice od godz. 9.00 natomiast Rynek Starego Miasta i Koćmierzów od godz. 14.30. W kaplicy w Koćmierzowie spowiedź od godz. 15.00, po niej Droga Krzyżowa i Msza Święta. Spowiedź pierwszopiątkowa w katedrze od godz. 16.30. Po Mszy Świętej w pierwszą sobotę lutego nabożeństwo przebłagalne z modlitwą różańcową.

5. Zapraszamy na spotkania formacyjne:

- ministrantów we wtorek na godz. 18.00 do salki parafialnej.

6. Są jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 3-4 marca.

7. W poprzednią niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną kwotę 2686 zł (w tym w Koćmierzowie 250 zł).

8. W przyszłą niedzielę, 5 marca odbędzie się zbiórka do puszek na misje.

9. W niedzielę, 12 marca parafie dekanatu sandomierskiego poprowadzą nocne czuwanie przed łaskami słynącym wizerunkiem MB Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd planowany jest ok. godz. 16.00, natomiast powrót po zakończonej Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy jasnogórskiej o godz. 24.00. Szczegóły wyjazdu i czuwania podamy w najbliższym czasie, ale już dziś zachęcamy wspólnej modlitwy u stóp Jasnogórskiej Królowej Polski.

10. Przypominamy o trwającym Kursie przedmałżeńskim – w każdą niedzielę Wielkiego Postu w budynku plebani Księży Pallotynów o godz. 15.00. Jest to ostatnia szansa, aby dołączyć i czynnie uczestniczyć w przygotowaniach narzeczonych.

11. Związek małżeński w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć Mateusz Ogorzałek – z par. katedralnej, oraz Joanna Guja – z par. Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Zapowiedź I. Narzeczonych polecamy Waszym modlitwom,
a gdyby ktoś wiedział o ewentualnych przeszkodach zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.   

12. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. W Gościu Niedzielnym znajdziemy cykl wielkopostny poświęcony uczynkom miłosierdzia względem duszy. W Małym Gościu Niedzielnym miarka na Wielki Post dla dzieci, a w Niedzieli artykuł o praktyce postu.

13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego czasu wielkopostnej pielgrzymki wiary.

aktualizowano: 2023-02-25
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: