Ogłoszenia

Ogłoszenia 9 grudnia 2023 wyświetleń: 112

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we czwartek św. Ambrożego. Jest to również I czwartek miesiąca – zapraszamy do modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

2. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dołóżmy wszelkich starań, by ten czas pozwolił nam przybliżyć się do Pana Boga. Niech nie zabraknie w nim lektury Pisma Świętego, modlitwy osobistej i wspólnotowej. Zachęcamy do spowiedzi świętej, by móc dobrze wejść w adwentowy czas. Szczególną i tradycyjną formą przeżywania Adwentu są Msze Święte, które nazywamy Roratami. W Katedrze sprawować je będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, w Koćmierzowie w czwartki  i piątki o godz. 7.00.

3. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, które prosimy o przygotowanie serduszek z imieniem i nazwiskiem, gdyż wzorem poprzednich lat będziemy losować figurkę Matki Bożej. Zachęcamy również, by zabierać ze sobą lampiony – symbol naszego czuwania
i trwania przy Panu Bogu.

4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12.30 podczas której dzieci otrzymają poświęcone łańcuszki. Po Mszy Świętej spotkanie katechetyczno-organizacyjne.

5. Zapraszamy na spotkania formacyjne:

Ministranci – wtorek godz. 18.00, kandydaci wtorek – 16.30

Legion Maryi – środa godz. 16.00 (salka)

6. Nabożeństwo za Ojczyznę w kaplicy w Koćmierzowie w środę o godz. 18.30.

7. W piątek od godz. 12.00 do 13.00 przeżywamy tzw. Godzinę Łaski, w której przez ręce Maryi, możemy wyprosić wiele łask dla nas samych i dla naszych bliskich. Wszystkich chętnym do włączenia się w tą szczególną modlitwę zapraszamy do Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

8. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Sandomierskiej i Parafia Katedralna w Sandomierzu zapraszają 8 grudnia do Bazyliki Katedralnej wszystkie Kobiety na wspólną modlitwę w ich intencji. Jest to Ogólnopolska Akcja Modlitewna pt. „Wpatrzeni w Niepokalaną”. Spotkanie rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, której tematyka będzie miała charakter maryjny, a po niej będzie Msza święta podczas której dokona się akt zawierzenie się Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

9. W następną niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy o wsparciu modlitewnym naszych braci i sióstr, a w pomoc materialną możemy włączyć się przez zbiórkę do puszek po każdej Mszy  św.

10. Wszystkim Wam Siostry i Bracia życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia, a teraz pobłogosławimy opłatki wigilijne, którymi będziemy się dzielić z naszymi bliskimi. Opłatki
i świece wigilijne można nabyć po każdej Mszy Świętej niedzielnej przy kropielnicy,
a w pozostałe dni w zakrystii i w punkcie informacyjnym. Ofiary, jak każdego roku, składamy na cele charytatywne, które realizowane są za pośrednictwem Caritas. Koszt świec: 12 zł mała, 25 zł duża.

utworzono : 2023-12-09
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne