Ogłoszenia

Ogłoszenia 28 listopada 2021 wyświetleń: 329

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Ap.; w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

2. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dołóżmy wszelkich starań by ten czas pozwolił nam przybliżyć się do Pana Boga. Niech nie zabraknie w nim lektury Pisma Świętego, modlitwy osobistej i wspólnotowej. Zachęcamy do spowiedzi świętej, by móc dobrze wejść w adwentowy czas. Szczególną i tradycyjną formą przeżywania Adwentu są Msze Święte, które nazywamy Roratami. W Katedrze sprawować je będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W Koćmierzowie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, które prosimy o przygotowanie serduszek z imieniem i nazwiskiem, gdyż wzorem poprzednich lat będziemy losować figurkę Matki Bożej. Zachęcamy również, by zabierać ze sobą lampiony – symbol naszego czuwania i trwania przy Panu Bogu.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca grudnia. Okazja do spowiedzi – w Katedrze w piątek od godz.17.00; w Koćmierzowie od godz. 15.30. Msza św. w Koćmierzowie o godz. 16.00.

4. Chorych odwiedzimy w piątek: w Andruszkowicach i Strochcicach od godz. 9.00; na Rynku w Sandomierzu od godz. 15.00, w Koćmierzowie od godz. 15.00.

5. W najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 17.30 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważania różańcowe. Zapraszamy do tego szczególnego zawierzenia się Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi.

6. Legion Maryi naszej parafii przeżywa 10 rocznicę powstania. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na dzień skupienia modlitewnego, który odbędzie się 4 grudnia (sobota). Msza Święta o godz. 14.00, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Cieszymy się ze wspólnoty, gratulujemy i życzymy jeszcze wielu takich jubileuszy. 

7. Kandydatów na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 16.00 do Koćmierzowa. Natomiast ministrantów w środę na godz. 18.00 na salkę katechetyczną.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" przeczytamy m.in. artykuł pt. "Jeden rzut kamieniem" opisujący obecne życie mieszkańców Podlasia. W "Niedzieli" natomiast przeczytamy artykuły o przyżywaniu rozpoczynającego się Adwentu.

9. Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w niedzielę 5 grudnia, przed Katedrą.  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób świątecznych zostaną wpłacone na konto Igi Kaczmarczyk z Opatowa, która potrzebuje 9,5 miliona złotych na leczenie SMA (Rdzeniowy zanik mięśni). Wszystkie ozdoby świąteczne przygotowane są własnoręcznie przez dzieci i młodzież sandomierskiej szkoły katolickiej. Zapraszamy.

10. Wspólnota Gaudete zaprasza chętnych na spotkania do kościoła Św. Ducha w Sandomierzu w każdy piątek na godz. 19.30.

11. Taca z ostatniej niedzieli przeznaczona była na cele inwestycyjno-remontowe. Zebraliśmy 2 561,30 zł (w tym Koćmierzów 195zł). Za złożone ofiary, które są wyrazem naszej troski o kościół i parafię, składamy serdeczne Bóg Zapłać.

12. Opłatki i świece wigilijne można nabyć po każdej Mszy Świętej niedzielnej lub w zakrystii. Ofiary, jak każdego roku, składamy na cele charytatywne realizowane za pośrednictwem Caritas. Koszt świec to 10zł mała, 25 zł duża.

 

aktualizowano: 2021-11-29
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne