Ogłoszenia

Ogłoszenia 8 stycznia 2024 wyświetleń: 163

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 r.

  II Niedziela Bożego Narodzenia – 7 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak kolędy będą nam towarzyszyć do Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni, wprowadzając nas wszystkich
    w nastrój bożonarodzeniowy. Dziękujemy ofiarodawcom choinek, dzieciom i młodzieży ze Szkoły Katolickiej im Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu oraz Podstawowej Szkoły Publicznej im. Armii Krajowej w Zawierzbiu za przygotowanie dekoracji choinkowych. Podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych przy powstawaniu tegorocznej szopki bożonarodzeniowej i obsadzaniu drzewek choinkowych. Dziękujemy również Chórowi Katedralnemu oraz scholii za oprawę muzyczną. Liturgicznej służbie ołtarza za upiększenie liturgii. Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników katedry za ich posługę i włożony trud. Niech błogosławieństwo nowo narodzonego Syna Bożego będzie najlepszą nagrodą za każdy nawet najmniejszy wkład w przygotowanie i pełniejsze przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.
  2. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia, w naszej świątyni odbędzie się finał Diecezjalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert w wykonaniu naszej zdolnej młodzieży z diecezji na godzinę 16.00
  3. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Starajmy się, aby w naszych domach i rodzinach nie zabrakło dobrych wiadomości, które inspirują do bardziej świadomego przeżywania i formowania naszej wiary i wynikających z nich postaw życiowych.
  4. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

 

poniedziałek – 8 stycznia

od godz. 15.00 ulice:

  1. Forteczna, Tkacka, Podole
  2. Mariacka ….

Od godz. 15.30 ulice:

  1. Zamkowa, pl. Poniatowskiego, Żydowska (rozpocznie dwóch kapłanów idąc od Zamku i od Bramy Opatowskiej)

 

wtorek– 9 stycznia

 

Rynek Starego Miasta. Rozpoczniemy od godz. 15.00 i przejdziemy w kolejności: pierwszy ksiądz kamienice od numeru 15 do 21, drugi ksiądz kamienice od  numeru 2 do 11 i trzeci ksiądz od numeru 31 do 24.

 

Osoby, które nie były obecne w trakcie kolędy, a chcą przyjąć kapłana prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

Prosimy o otwartość na wizytę kapłana i błogosławieństwo domu przez jego ręce. Zebrane i zaktualizowane dane z kartoteki parafialnej, zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, stanowią podstawę do wydawania wszelkiego rodzaju zaświadczeń, udzielania sakramentów oraz pogrzebu chrześcijańskiego.

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, będą przeznaczone na pokrycie kosztów energii elektrycznej i ogrzewania katedry.

utworzono : 2024-01-08
Wszystkich rekordów:

Parafia Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ul. Katedralna 1 27-600 Sandomierz tel. 603 159 062 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Liturgia:

ND 7:00; 9:00: 10:30; 12:30; 17:30,
w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:30

czytaj więcej...

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne